Od Njemice koja se skinula u hramu u Ubudu do Amerikanca koji je iz bijesa zbog gubitka putovnice izudarao i oštetio policijski automobil u Denpasaru, problem nekontroliranih turista postao je toliko ozbiljan da je Bali odlučio uvesti nove takse…
Bali ili indonezijski „Otok bogova“, destinacija koja privlači posjetitelje sa svih strana svijeta predivnim plažama, poviješću kulturom i nestvarnim krajolicima – od iduće godine planira uvesti turističku prisojbu u iznosu od 10 dolara (9,32 eura). Razloga za to je divlje ponašanje turista koji se ne odnose s poštovanjem prema stanovnicima i znamenitostima te narušavaju javni red i mir.
“Lokalne vlasti deportirale su najmanje 136 stranaca ove godine zbog različitih djela nedoličnog ponašanja“, piše magazin Time
Cijeli članak možete pročitati na: punkufer.dnevnik.hr
Foto: Pixabay

Umjetna inteligencija je spremna zamijeniti ljudske poslove na Googleu?
AI prvi puta napravio lijek koji će se koristiti na ljudima i brže stiže na tržište
Neviđena kriza pogodila američke medije: Može li ih tko spasiti od izumiranja?
Gurmanske čari Neuma – Dragan i prijatelji