Tako će, primjerice, roboti posluživati hranu i piće u kafićima i restoranima, promet će biti autonoman, a sve će u tolikoj mjeri biti podređeno stanovnicima da bi se čak i stolice u uredima trebale samostalno kretati i pripremati za sastanke, ili se pospremiti natrag na mjesto nakon sastanaka. Cijeli grad bit će premrežen senzorima koji će pratiti navike stanovnika, prepoznavati ih, otvarati im vrata (tamo gdje je pojedincu pristup dozvoljen) i tako dalje.
Prozori na kućama automatski će se zatamnjivati ili postajati prozirni, ovisno o tome je li vrijeme za spavanje, a svaka kuća imat će i virtualnog asistenta koji će stanarima pripremati hranu, predlagati koju odjeću da nose (ovisno o, naravno, vremenskim prilikama) i slično. Cijelim će gradom, dakle, upravljati neki oblik umjetne inteligencije, a stanovnicima će biti prepušteno tek da tamo žive i rade, uživajući u svim pogodnostima. Kada nakon posla, recimo, skoknu u lokalni bar, robot za šankom znat će točno kakvo piće im poslužiti.
Kreatori projekta kažu da bi Cloud Valley trebao biti realiziran nekad tijekom naredne tri godine. Ovo je tek jedan od 500-tinjak sličnih projekata koji bi u narednim godinama trebali niknuti diljem Kine.
Cijeli članak možete pročitati na: bug.hr
Foto: Pixabay