Građani su za protekle uskrsne blagdane, od petka do Uskrsnog ponedjeljka, potrošili oko 1,4 milijarde kuna, objavila je u utorak Hrvatska gospodarska komora (HGK).
Iz HGK pritom napominju da fiskalizacijom nisu obuhvaćene tržnice, gdje se tradicionalno kupuju artikli koji ulaze u uskrsnu potrošnju.
Zabilježen je rast i na mjesečnoj razini pa je promet u trgovini na malo u veljači u odnosu na siječanj porastao za 3,8 posto.
“Tim je rastom nastavljen uzlazni godišnji trend koji kontinuirano traje od rujna 2014. Naime, promet u trgovini na malo raste 54 mjeseca za redom, četiri i pol godine u kontinuitetu”, zaključuje se u priopćenju HGK.
Cijeli članak možete pročitati na: glasistre.hr
Foto: Pixabay

84. “Zlatna igla” održana u Zagrebu
IMD: Hrvatska po konkurentnosti pala na 61. mjesto
12.“Nacionalni Sajam Pršuta i trajnih suhomesnatih proizvoda, Sinj, 2017.»
IMOĆANI NESTRPLJIVI: ČEKA SE STO TISUĆITO TURISTIČKO NOĆENJE