I brojni hrvatski sportaši iskoristili su državne subvencije zbog pandemije koronavirusa.
Najzvučnija imena su nogometaši Osijeka. Među njima je hrvatski reprezentativac Mile Škorić te prvi strijelac prvenstva Mirko Marić. Zatim su na popisu Petar Bočkaj, Jerry Mbakogu, Karlo Kamenar, Tomislav Šorša, Marko Malenica, Alen Grgić…
Što se tiče Škorića, za njega se pretpostavlja da mjesečno zarađuje oko 20 tisuća eura, odnosno 150 tisuća kuna.
Zatim su na popisu za državnu pomoć treneri i skauti u omladinskom pogonu Hajduka: Danijel Vušković, Stjepan Radovančić, Robert Jurica, Roko Kurtović, Siniša Šegović, Jure Srzić, Marijan Budimir, Mate Radić, Darko Franić, Zoran Roglić, Zlatko Jerković, Dejan Tomić, Ante Puljiz, Mateo Bebić, Vinko Bego… Tu je i pomoćnik U17 reprezentacije Nenad Pralija, trener kadeta Dinama Jozo Bandić, pomoćnik prve momčadi Rijeke Danko Matrljan, trener juniora Rijeke Vjekoslav Miletić… Svima njima je isplaćeno 3250 kuna iz državnog proračuna.
Cijeli članak možete pročitati na: vecernji.hr
Foto: Pixabay

Dok zaljubljenici u nogomet iščekuju SP u Kataru, radnici koji rade stadione prosječno mjesečno zarađuju oko 200 dolara, tisuće preminulih…
Čestitamo najboljim trogirskim športašima!
Radi čuda na klupi francuskog Reimsa: za trenera se ‘školovao’ na Football Manageru
Splitske djevojke najsjajnije u Cavtatu