Ako se smatrate audiofilom, te ako imate dobru audio opremu i želite slušati glazbu u dobroj kvaliteti, onda “imate problem”. U tom slučaju, morate koristiti neke servise koji možda nisu “mainstream”. U nastavku teksta donosimo popis servisa koji bi vam mogli biti zanimljivi.
1) Tidal
Tidal korisnicima nudi dva različita pretplatnička plana. Premium plan košta 9,99 dolara mjesečno i pruža brzinu prijenosa glazbe od 320 Kbps. Ako ste audiofil, onda vam je mnogo zanimljiviji Hi-Fi plan. On nudi glazbu CD-kvalitete “bez gubitaka” (lossless) od 1411 Kbps uz mjesečnu naknadu od 19,99 dolara. Oba paketa imaju dostupne obiteljske pakete.
Možda Tidal nema istu “privlačnost” kao što ju imaju Spotify, Apple Music i Google Play Music, ali ne brinite. U trenutku pisanja ovog teksta, Tidal je imao u svom katalogu oko 60 milijuna pjesama.
Qobuz je, uz Tidal, jedan od vodećih audiofilskih streaming servisa. Danas Qobuz posjeduje najveći katalog lossless glazbe i albuma visoke rezolucije na svijetu.
Nažalost, aplikacija nema međunarodni doseg kao spomenuti konkurenti. Dok je Tidal trenutno dostupan u 54 zemlje svijeta, Qobuz djeluje u samo 12: SAD-u, Francuskoj, Njemačkoj, Ujedinjenom Kraljevstvu, Irskoj, Belgiji, Nizozemskoj, Luksemburgu, Švicarskoj, Španjolskoj, Italiji i Austriji. Ili ako imate VPN, od bilo kuda na svijetu, samo se morate “prilagoditi”.
Iako Deezer nije poznata kao HD audio aplikacija za streamanje glazbe, Deezer Hi-Fi za 20 dolara mjesečno nudi 16-bitni, 1411 Kbps FLAC audio. Za usporedbu, “obični” Premium plan nudi glazbu u 320 Kbps, a besplatni samo u 128 Kbps.
Amazon Music HD jedan je od najnovijih audiofilskih servisa za streamanje glazbe na tržištu, a došao je u drugoj polovici 2019. godine.
Na platformi je dostupno više od 60 milijuna HD pjesama. Otprilike 50 milijuna njih je u 850 Kbps i 16-bit/44,1 kHz, a dodatnih 10 milijuna dostupno je u 3730 Kbps i 24-bit/192 kHz. To je više od “10 puta kvalitenije” u odnosu na kvalitetu većine konkurentskih aplikacija, odnosno servisa.
Cijeli članak možete pročitati na: pcchip.hr
Foto: Pixabay