Investitori su već uložili 10 milijardi dolara u startupove koji se bave virtualnom stvarnošću u 2021. godini, a procjene su da bi sljedećih godina moglo biti uloženo i do 1,35 bilijuna dolara.
Koliko su korisnici spremni izdvojiti nekoliko tisuća dolara za opremu koja ih seli iz fizičkog u virtualni svijet, tek ćemo vidjeti. Neki smatraju da će “metaverse” otvoriti novo poglavlje u našim životima, slično kao što je to napravio Apple kad je 2007. godine predstavio pametni telefon s ekranom osjetljivim na dodir.
Velike tehnološke platforme okreću se proširenoj stvarnosti kao sljedeći korak, istaknuo je nedavno analitičar Goldman Sachsa, Eric Sheridan. Dodao je da bi to moglo dovesti do promjena na tehnološkom tržištu i pojave novih lidera u industriji.
Investitori su već krenuli i uložili milijarde dolara u startupove koji se bave virtualnim svijetom. Prema informacijama Crunchbasea, investitori su uložili 10 milijardi dolara u startupove u 2021. godini, a procjene su da bi sljedećih godina moglo biti uloženo i do 1,35 bilijuna dolara.
Meta već na tržištu ima naočale za virtualnu stvarnost, Oculus, a u planu im je na tržište izbaciti još jedne naočale za virtualnu i proširenu stvarnost, koje se za sad vode kao Project Cambria.
Cijeli članak možete pročitati na: zimo.dnevnik.hr
Foto: Pixabay