Francuska je jedna od zemalja u kojima se uvođenje 5G mreže smatra kontroverznim, a zbog nepoznanica u vezi s njezinim utjecajem na zdravlje i okoliš više desetaka zastupnika zatražilo je moratorij na uvođenje te tehnologije
Uvođenje 5G tehnologije moglo imati negativne učinke u vidu naglog povećanja potrošnje električne energije i povećanja emisije stakleničkih plinova, upozorava francusko Visoko vijeće za klimu. U izvješću objavljenom u subotu navodi da bi 5G mreže mogle biti odgovorne za otpuštanje dodatnih 3 do 7 milijardi tona ugljičnog dioksida te da je ta tehnologija tek vrhunac ledenog brijega. Navodi također da bi dodatnu emisiju ugljika mogli izazvati i podatkovni centri te proizvodnja novih elektroničkih uređaja.
Argument je da su potrebana dodatna istraživanja utjecaja na okoliš.
Cijeli članak možete pročitati na: novac.jutarnji.hr
Foto: Pixabay

Bahami – propali raj: Hit-destinacija koja se više ne može nositi s ogromnim brojem turista
Elon Musk šalje sportski automobil Tesla Roadster u svemir
‘Nuklearka’ u džepu: Na pomolu je rješenje trajnih baterija
TIK TOK: Popularna mreža na udaru tužbi: Dovode korisnike u zabludu i riskiraju njihovu privatnost