Apolitični

Veliki uspjeh Sinjana na Svjetskom ornitološkom prvenstvu!

Na 65. Svjetskom ornitološkom prvenstvu, koje se održalo u španjolskom gradu Almeriji, Hrvatska je imala 25 predstavnika s ukupno 143 ptice i uspjeli su ostvariti iznimne rezultate u raznim kategorijama.

Ukupno su osvojili 20 medalja, 4 zlatne, 9 srebrnih i 7 brončanih. Na samom natjecanju sudjelovalo je preko 26 000 ptica iz cijelog svijeta, a najbrojniji su bili domaćini Španjolci.

Predstavnici sinjske Udruge za uzgoj i zaštitu ptica Sinj ostvarili su izvrsne rezultate u svojim kategorijama. Vjekoslav Runje s pticom kos osvojio je zlatnu medalju s visokih 90 bodova, Vedran Ribarević osvojio je 4. mjesto s kanarincem glosterom i 10. mjesto s kolekcijom španjolskih minijaturnih kanarinaca. Uzevši u obzir da je nastupilo preko 200 ptica u njegovoj kategoriji rezultati su fenomenalni. Također je nastupio i Dean Bajamić sa svojim vrapcima u mutaciji koji je osvojio brončanu medalju.

Gospodin Željko Krnčević, rođeni Šibenčanin koji ima sinjske korijene, osvojio je srebrnu medalju s kanarincem rheinlander i brončanu medalju s grlicom u feo mutaciji.

Udruga za uzgoj i zaštitu ptica Sinj svake godine u 11. mjesecu domaćin je svim hrvatskim uzgajivačima ptica kada se organizira najpopularnija izložba ptica u cijeloj Hrvatskoj i okupi oko 800 ptica svih vrsta, kanarinaca boje, kanarinaca stasa, egzotične ptice i ptice faune Europe.

Također, na samoj izložbi Udruga ima priliku ugostiti i ugledne talijanske i slovenske suce. Ove godine planiraju napraviti festival ptica u Sinju u sklopu izložbe koji će se sastojati od niza predavanja o uzgoju ptica u kućnim uvjetima, kako bi javnost upoznali sa svojim hobijem i ukazali im na ptičji svijet koji živi oko nas.

Udruga za uzgoj i zaštitu ptica Sinj brine se o prirodnim staništima ptica, prehranjiva ih tijekom hladnih zimskih dana i sudjeluje u praćenju