Apolitični

Tanja Samardžić druga na 2. dubrovačkom polumaratonu

Na velikom međunarodnom Dubrovnik polumaratonu, sa startom i ciljem na Stradunu i u konkurenciji preko 500 trkača iz 34 države svijeta, po kišnom vremenu i temperaturi zraka od 17 stupnjeva Celzijeva, nastupili su i članovi AK Sinj. Među brojnim atletičarima  jedna Sinjanka je ostvarila sjajan rezultata.

Najbolji plasman ostvarila je Tanja Samardžić osvojivši drugo mjesto s rezultatom 1:29:4. Prvo mjesto i novi ženski rekord dubrovačkog polumaratona ostvarila je Nikolina Stepan iz AK Svetica s rezultatom 1:21:34, a treće Aleksandra Marinkov iz Makedonije 1:30:29.
Polumaraton je ove godine bio i prvenstvo Hrvatske, ali dogodio se propust (istek liječničkog pregleda koji vrijedi pola godine) i nažalost, Tanja nije proglašena kao druga u konkurenciji za prvenstvo Hrvatske, iako je svojim rezultatom i ostvarenim ukupno drugim mjestom to zaslužila, tako da je prvakinja Hrvatske Nikolina Stepan, druga Radmila Maksimović iz AK Šibenik (1:36:36), a treća Lada Tedeschy Fiorio s rezultatom 1:38:39.

Od naših žena nastupile su još Ana Domazet Lošo, koja je osvojila ukupno 13. mjesto, četvrto u kategoriji Ž-40, s rezultatom 1:45:01. Branka Ćuk Vurnek je s rezultatom 1:51:58 osvojila ukupno 28 mjesto, dok je u svojoj kategoriji Ž-50 osvojila drugo mjesto.
U muškoj konkurenciji ukupni pobjednik utrke je Danijel Fak iz AK Svetice, s novim rekordom staze 1:12:23. Drugo mjesto osvojio je Dražen Dinjar iz AK Rudolf Perešin iz Gornje Stubice (1:13:27), a treće Dario Ivanovski iz Makedonije s rezultatom 1:14:01. Poredak za prvenstvo Hrvatske, uz Daniela Faka i Dražena Dinjara, kao treći neuništivi Drago Paripović iz AK Žumberak s rezultatom 1:16:15.
Od naših trkača Petar Delaš je osvojio 12. mjesto s rezultatom 1:19:44, dok je Šimun Žanko istrčao polumaraton za 1:47:25 i osvojio 125. mjesto.

Tehnički direktor polumaratona bio je Jozo Delaš. Polumaraton je organizirao Savez sportova Grada Dubrovnika i Atletski klub Dubrovnik, a pokrovitelj polumaratona Grad Dubrovnik i Dubrovačko-neretvanska županija.

Izvor i foto: ferata.hr,du-motion.com