Apolitični

Studenti Sveučilišta u Splitu osvojili 6 medalja u judu

Domaćin 16. Unisport prvenstva Hrvatske u judu bio je Samobor gdje je 29. siječnja u sportskoj dvorani nastupilo preko 90 natjecatelja s devet sveučilišta i veleučilišta (Sveučilište J.J. Strossmayer u Osijeku, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Zagrebu, Tehničko Veleučilište u Zagrebu, Veleučilište Vern, Visoka poslovna škola Libertas i Sveučilište u Mostaru – izvan konkurencije).

Studenti Sveučilišta u Splitu osvojili su 6 medalja, zlatni su bili Ana Kokeza (-63 kg), Josip Tenžera (-100kg) i Marko Kumrić (+100kg) dok su srebra osvojili Ivana Mandarić (-63kg), Mislav Krček (-73kg) i Luka Miloš (-100kg). U ukupnom poretku našem je Sveučilištu to donijelo 31 bod i treće mjesto na ljestvici iza Zagreba (49 bodova) i Rijeke (35).