Apolitični

LIGA PRVAKA: Nevjerojatan preokret Liverpoola vrijedan finala Lige prvaka! Redsi zabili 3 gola u 12 minuta…

Nakon 2-0 u prvoj utakmici nogometaši Liverpoola su slavili i u polufinalnom uzvratu kod Villarreala 3-2 (0-2) čime su se plasirali u finale Lige prvaka, kojem je domaćin Pariz 28. svibnja.

Villarreal je sjajno odradio prvo poluvrijeme uzvratne utakmice te je potpuno poništio zaostatak od dva gola iz prvog dvoboja. Dia Coquelin su u 3. i 41. minuti zabijali za 2-0. No, u nastavku se dogodio potpuni preokret. Od 62. do 74. minute Liverpool je dao tri gola (Fabinho, Diaz i Mane) i na kraju bez velike drame izborio finale.

Nogometaši Liverpoola svog će suparnika u finalu saznati u srijedu. Od 21 sat, na Santiago Bernabeu stadionu, uzvratnu polufinalnu utakmicu igraju madridski Real i Manchester City. U prvom susretu, na svom Etihadu, Manchester City je pobijedio 4-3.

VILLARREAL – LIVERPOOL 2:3 (Dia 3′, Coquelin 41′ / Fabinho 62′, Luis Diaz 67′, Mane 74′)

VILLARREAL (4-4-2): Rulli – Foyth, Raul Albiol (od 79. Aurier), Pau, Estupinan (od 79. Trigueros) – Lo Celso, Parejo, Capoue, Coquelin (od 69. Alfonso Pedraza) – Gerrad Moreno (od 69. Chukwueze), Dia (od 80. Paco Alcacer). Trener: Unai Emery

LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson (od 80. Tsimikas) – Keita (od 80. Henderson), Fabinho (od 84. Milner), Thiago (od 80. Jones) – Salah, Jota (od 46. Luis Diaz), Mane. Trener: Jürgen Klopp.

Cijeli članak možete pročitati na: sportske.jutarnji.hr