Apolitični

LIGA PRVAKA: Juve ispustio pobjedu, prvak Europe blizu četvrtfinala

Villarreal i Juventus odigrali su prvi međusobni susret nokaut-faze Lige prvaka. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1. Strijelac vodećeg pogotka bio je Dušan Vlahović, koji je zabio već u prvoj minuti, što je bio i jedini pogodak u prvome dijelu. Villarreal je došao do izjednačenja u 66. minuti, kada je zabio Parejo. Uzvratni susret igra se sredinom ožujka.

Chelesea je fantastično krenuo u obranu naslova prvaka Europe. Englezi su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka s 2:0 pobijedili Lille na Stamford Bridgeu i napravili su veliki korak prema plasmanu među osam najboljih ekipa Starog kontinenta. Za Chelsea su zabili Kai Havertz u 8. i Christian Pulisic u 63. minuti.

Bila je to šesta uzastopna pobjeda europskog prvaka u svim natjecanjima, čime se momčad Thomasa Tuchela učvrstila na trećem mjestu Premiershipa, napredovala u FA kupu, osvojila Svjetsko klupsko prvenstvo u Abu Dhabiju te načinila veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka.