Apolitični

LIGA PRVAKA: Chelsea stvarao prilike, Borussija zabila za pobjedu

Benfica je opravdala ulogu favorita protiv Club Bruggea

Borussia Dortmund kao domaćin je svladala Chelsea s 1:0 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Utakmica u Dortmundu bila je vrlo zanimljiva, s dosta prilika, od kojih je većinu imao Chelsea, no kao i cijele ove sezone, gosti su imali problema s realizacijom. S druge strane, jedan sjajan potez Borussijinog krilna Karima Adeyemija donio je domaćinima prednost.

U drugom sinoćnjem susretu Benfica je opravdala ulogu favorita protiv Club Bruggea, koji je prvi put u povijesti prošao skupinu Lige prvaka. Portugalci su na gostovanju u Belgiji slavili s 2:0. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, prvog je u 51. minuti iz jedanaesterca zabio Joao Mario, a konačni rezultat postavio je u samoj završnici, u 88. minuti, David Neres.

Uzvrati obaju sinoćnjih susreta na rasporedu su 7. ožujka u Londonu, odnosno Lisabonu.

Cijeli članak možete pročitati na: slobodnadalmacija.hr