Apolitični

LIGA PRVAKA: Benfica iznenadila Ajax, Atletico slavio na Old Traffordu

Nogometašima Benfice jedan je udarac unutar okvira bio dovoljan za pobjedu na Johann Cruyff Areni u Amsterdamu protiv domaćeg Ajaxa pa je nakon lisabonskih 2-2 portugalska momčad s ukupnih 3-2 izborila plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Za slavlje Benifice u Amsterdamu zaslužan je Darwin Nunez koji je u 77. minuti nakon slobodnog udarca glavom poslao loptu u mrežu.

Ajax je bio nadmoćan cijelu utakmicu, ali prokletstvo domaće utakmice u nokaut fazi Lige prvaka, koje traje već 26 godina, još nije razbijeno.

Nogometaši madridskog Atletica plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pobijedivši u utorak na Old Traffordu domaći Manchester United sa 1-0 te je španjolski prvak s ukupnih 2-1 prošao dalje.

Pogodak odluke postigao je Brazilac Renan Lodi u 41. minuti, a to mu je bio prvi pogodak u 25. nastupu u Ligi prvaka.